Abracon Corporation ACML-0805-170-T
ACML-0805-170-T picture photo
Mfg. Part Number
ACML-0805-170-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 17 OHM 2000MA SMD
Datasheet Download
ACML-0805-170-T.pdf
Availability of ACML-0805-170-T
QUANTITY
ACML-0805-170-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ACML-0805-170-T
Internal Part NumberEIS-ACML-0805-170-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelACML-0805.pdfACML-0805.stp
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesACML-0805
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency17 Ohm @ 100MHz
Current Rating2A
DC Resistance (DCR)50 mOhm
Filter Type-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACML-0805-170-T
Related LinksACML-08, ACML-0805-170-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ACML-0805-170-T Details Description
Related parts for ACML-0805-170-T
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 6WLCSP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 20POS DR LOW P datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2MA 2.9 OHM SMD datasheet.pdf