Abracon Corporation ACML-0805-170-T
ACML-0805-170-T picture photo
Mfg. Part Number
ACML-0805-170-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 17 OHM 2000MA SMD
Datasheet Download
ACML-0805-170-T.pdf
Availability of ACML-0805-170-T
QUANTITY
ACML-0805-170-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ACML-0805-170-T
Internal Part NumberEIS-ACML-0805-170-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelACML-0805.pdfACML-0805.stp
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesACML-0805
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency17 Ohm @ 100MHz
Current Rating2A
DC Resistance (DCR)50 mOhm
Filter Type-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACML-0805-170-T
Related LinksACML-08, ACML-0805-170-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ACML-0805-170-T Details Description
Related parts for ACML-0805-170-T
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMB datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
IC CONVERTER FREQ-VOLTAGE 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOTTD OPTICAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 612V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
HDM VERT PWR MODULE PRESS TOOL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf