Amphenol Industrial ACS06A28-16SB
ACS06A28-16SB picture photo
Mfg. Part Number
ACS06A28-16SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
ACS06A28-16SB.pdf
Availability of ACS06A28-16SB
QUANTITY
ACS06A28-16SB Order Process
Ship out your order
Specifications of ACS06A28-16SB
Internal Part NumberEIS-ACS06A28-16SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACS06A28-16SB
Related LinksACS06A, ACS06A28-16SB Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
ACS06A28-16SB Details Description
Related parts for ACS06A28-16SB
FIXED IND 150NH 450MA 250 MOHM datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM10H/AE10G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 206MA 2.9 OHM SMD datasheet.pdf