NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. ACTT10X-800ETQ
ACTT10X-800ETQ picture photo
Mfg. Part Number
ACTT10X-800ETQ
Manufacturer
Product Category
Triacs
Brief Description
TRIAC SENS GATE 800V 10A TO220FP
Datasheet Download
ACTT10X-800ETQ.pdf
Availability of ACTT10X-800ETQ
QUANTITY
ACTT10X-800ETQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ACTT10X-800ETQ
Internal Part NumberEIS-ACTT10X-800ETQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTriacs
Series-
PackagingTube
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State800V
Current - On State (It (RMS)) (Max)10A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)-
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)-
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)10mA
Current - Hold (Ih) (Max)-
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageTO-220F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACTT10X-800ETQ
ACTT10X-800ETQ Details Description
Related parts for ACTT10X-800ETQ
CONN PLUG 3POS IDC 18AWG .156 datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ3A PG11 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET SLOTTED 6PC datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
CHISEL 30 0.6MM datasheet.pdf