CUI Inc. ACZ11BR1E-20FD1-12C
ACZ11BR1E-20FD1-12C picture photo
Mfg. Part Number
ACZ11BR1E-20FD1-12C
Brief Description
ENCODER ROTARY 11MM VERT 12PPR
Datasheet Download
ACZ11BR1E-20FD1-12C.pdf
Availability of ACZ11BR1E-20FD1-12C
QUANTITY
ACZ11BR1E-20FD1-12C Order Process
Ship out your order
Specifications of ACZ11BR1E-20FD1-12C
Internal Part NumberEIS-ACZ11BR1E-20FD1-12C
ACZ Series
3D ModelACZ11BR1E-20FD1-12C
Output TypeQuadrature (Incremental)
Pulses per Revolution12
Voltage - Supply5V
Actuator Type6mm Dia Flatted End
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACZ11BR1E-20FD1-12C
Related LinksACZ11BR1E, ACZ11BR1E-20FD1-12C Datasheet, CUI Inc. Distributor
ACZ11BR1E-20FD1-12C Details Description
Related parts for ACZ11BR1E-20FD1-12C
IC REG LDO 5V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V X7R 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 24V datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V CH 0402 datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
LS 5.08/05/90 3.5SN GN datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
REC RCKR SWITCH LCKN datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO-214AC datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 30ppm 8pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf