Analog AD2S1210BSTZ
AD2S1210BSTZ picture photo
Mfg. Part Number
AD2S1210BSTZ
Brief Description
IC CONV R/D 10-16BIT 48-LQFP
Datasheet Download
AD2S1210BSTZ.pdf
Availability of AD2S1210BSTZ
QUANTITY
AD2S1210BSTZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AD2S1210BSTZ
Internal Part NumberEIS-AD2S1210BSTZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesMotor Control Solution—Servo Control
TypeR/D Converter
Resolution (Bits)10, 12, 14, 16 b
Voltage Supply SourceAnalog and Digital
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-LQFP
Supplier Device Package48-LQFP (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD2S1210BSTZ
Related LinksAD2S12, AD2S1210BSTZ Datasheet, Analog Distributor
AD2S1210BSTZ Details Description
Related parts for AD2S1210BSTZ
CONN D-SUB HOUSING RECEPT 62POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 8DIP datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 6A datasheet.pdf
CAP CER 30PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
LGH-3 DBL MLD END/BRD/GND datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
TV 30C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 12MSOP datasheet.pdf