Analog AD5293BRUZ-20-RL7
AD5293BRUZ-20-RL7 picture photo
Mfg. Part Number
AD5293BRUZ-20-RL7
Brief Description
IC DGTL POT 1024POS 20K 14TSSOP
Datasheet Download
AD5293BRUZ-20-RL7.pdf
Availability of AD5293BRUZ-20-RL7
QUANTITY
AD5293BRUZ-20-RL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD5293BRUZ-20-RL7
Internal Part NumberEIS-AD5293BRUZ-20-RL7
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits1
Number of Taps1024
Resistance (Ohms)20k
InterfaceSPI
Memory TypeVolatile
Voltage - Supply9 V ~ 33 V, ±9 V ~ 16.5 V
Features-
Tolerance±7%
Temperature Coefficient (Typ)35 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)60
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AD5293BRUZ-20-RL7
Related LinksAD5293BR, AD5293BRUZ-20-RL7 Datasheet, Analog Distributor
AD5293BRUZ-20-RL7 Details Description
Related parts for AD5293BRUZ-20-RL7
CAP CER 390PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 120V 6A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 16POS datasheet.pdf
LED OSLON COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 1.5A 60 MOHM TH datasheet.pdf
VARISTOR 216V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf