Analog AD7376AN50
AD7376AN50 picture photo
Mfg. Part Number
AD7376AN50
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
+-15 V Operation Digital Potentiometer IC
Datasheet Download
AD7376AN50.pdf
Availability of AD7376AN50
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AD7376AN50 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD7376AN50
Internal Part NumberEIS-AD7376AN50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship AD7376AN50 today.
SeriesAD7376A
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD7376AN50
Alternative Part (Replacement)EIS-AD7376AN50
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksAD737, AD7376AN50 Datasheet, Analog Distributor
AD7376AN50 Details Description
Related parts for AD7376AN50
RES 261K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 876K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
25P MTA100 CONN ASSY POL RIB datasheet.pdf
CONN SOCKET 2-FB 60POS 5ROW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 200W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 680PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf