Analog AD7478SRT-500RL7
AD7478SRT-500RL7 picture photo
Mfg. Part Number
AD7478SRT-500RL7
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
1 MSPS, 12-/10-/8-Bit ADCs in 6-Lead SOT-23 IC
Datasheet Download
AD7478SRT-500RL7.pdf
Availability of AD7478SRT-500RL7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AD7478SRT-500RL7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AD7478SRT-500RL7
Internal Part NumberEIS-AD7478SRT-500RL7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship AD7478SRT-500RL7 today.
SeriesAD7478SRT-5
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for AD7478SRT-500RL7
Alternative Part (Replacement)EIS-AD7478SRT-500RL7
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksAD7478SR, AD7478SRT-500RL7 Datasheet, Analog Distributor
AD7478SRT-500RL7 Details Description
Related parts for AD7478SRT-500RL7
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
RELAY REED SPST 1A 5V datasheet.pdf
IC 3.3V PLL CLK-DRVR 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 3.8PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 20A SCREW 125V datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf