Analog ADDC02808PBKV
ADDC02808PBKV picture photo
Mfg. Part Number
ADDC02808PBKV
Manufacturer
Product Category
Analog IC
Brief Description
28 V, 200 W Pulsed DC/DC Converter with Integral EMI Filter IC
Datasheet Download
ADDC02808PBKV.pdf
Availability of ADDC02808PBKV
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ADDC02808PBKV Order Process
Ship out your order
Specifications of ADDC02808PBKV
Internal Part NumberEIS-ADDC02808PBKV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ADI
Delivery TimeIn stock, ship ADDC02808PBKV today.
SeriesADDC02808
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTape and Reel / Tube / Tray
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ADDC02808PBKV
Alternative Part (Replacement)EIS-ADDC02808PBKV
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ADI Product CategoryIC, Clock Timing, Data Acquisition, MCU DSP, PMIC...
Related LinksADDC02, ADDC02808PBKV Datasheet, Analog Distributor
ADDC02808PBKV Details Description
Related parts for ADDC02808PBKV
CONN HEADER 36POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 91.1VC SMC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT TIN 3POS datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE TOROID CORE EMI 7.3MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf