Analog ADP1711AUJZ-1.10R7
ADP1711AUJZ-1.10R7 picture photo
Mfg. Part Number
ADP1711AUJZ-1.10R7
Brief Description
IC REG LDO 1.1V 0.15A TSOT23-5
Datasheet Download
ADP1711AUJZ-1.10R7.pdf
Availability of ADP1711AUJZ-1.10R7
QUANTITY
ADP1711AUJZ-1.10R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ADP1711AUJZ-1.10R7
Internal Part NumberEIS-ADP1711AUJZ-1.10R7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Line Monitoring
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.1V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input2.5 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)180mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device PackageTSOT-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ADP1711AUJZ-1.10R7
Related LinksADP1711AU, ADP1711AUJZ-1.10R7 Datasheet, Analog Distributor
ADP1711AUJZ-1.10R7 Details Description
Related parts for ADP1711AUJZ-1.10R7
FUSE BRD MNT 800MA 65VAC/VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
IC ADC SAMPLING 14BIT 64-LQFP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf