Panasonic Electric Works AEB310012
AEB310012 picture photo
Mfg. Part Number
AEB310012
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
AEB RELAY 1 FORM A 12V
Datasheet Download
AEB310012.pdf
Availability of AEB310012
QUANTITY
AEB310012 Order Process
Ship out your order
Specifications of AEB310012
Internal Part NumberEIS-AEB310012
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AEB310012
Related LinksAEB3, AEB310012 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AEB310012 Details Description
Related parts for AEB310012
IDC CABLE - MPL24K/MC24M/MPL24K datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 1.05M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 0.27 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 1CH GEN PURP 8LGA datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 12.8MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf