Avago Technologies US, Inc. AEDA-3300-BCH
AEDA-3300-BCH picture photo
Mfg. Part Number
AEDA-3300-BCH
Brief Description
ENCODER KIT 3CH 12000CPR BOT MNT
Datasheet Download
AEDA-3300-BCH.pdf
Availability of AEDA-3300-BCH
QUANTITY
AEDA-3300-BCH Order Process
Ship out your order
Specifications of AEDA-3300-BCH
Internal Part NumberEIS-AEDA-3300-BCH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLAEDA-3x00-yyy 22/Jun/2012
Pulses per Revolution12000
Voltage - Supply5V
Actuator Type2mm Open Center
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AEDA-3300-BCH
Related LinksAEDA-3, AEDA-3300-BCH Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
AEDA-3300-BCH Details Description
Related parts for AEDA-3300-BCH
MEMORY CARD FLASH 512MB datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 80MA 6.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 30PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf