Avago Technologies US, Inc. AEDA-3300-TDM
AEDA-3300-TDM picture photo
Mfg. Part Number
AEDA-3300-TDM
Brief Description
ENCODER KIT 3CH 18000CPR TOP MNT
Datasheet Download
AEDA-3300-TDM.pdf
Availability of AEDA-3300-TDM
QUANTITY
AEDA-3300-TDM Order Process
Ship out your order
Specifications of AEDA-3300-TDM
Internal Part NumberEIS-AEDA-3300-TDM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLAEDA-3x00-yyy 22/Jun/2012
Pulses per Revolution18000
Voltage - Supply5V
Actuator Type2mm Open Center
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AEDA-3300-TDM
Related LinksAEDA-3, AEDA-3300-TDM Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
AEDA-3300-TDM Details Description
Related parts for AEDA-3300-TDM
FUSE RESETTABLE 900MA 30V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.5MM datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CRIMPER DIE SET RG174 datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 17 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 20A SMPD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf