TE Connectivity Deutsch Connectors AFD50-24-19PW-6141
AFD50-24-19PW-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD50-24-19PW-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
AFD50-24-19PW-6141.pdf
Availability of AFD50-24-19PW-6141
QUANTITY
AFD50-24-19PW-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD50-24-19PW-6141
Internal Part NumberEIS-AFD50-24-19PW-6141
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD50-24-19PW-6141
Related LinksAFD50-24-, AFD50-24-19PW-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD50-24-19PW-6141 Details Description
Related parts for AFD50-24-19PW-6141
Crystal 9.8304MHz 30ppm Series 35 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
RES SMD 27.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLK SOURCE DGTL VIDEO 16TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 108MA 6.75 OHM datasheet.pdf