TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-12-10PX-6232
AFD51-12-10PX-6232 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-12-10PX-6232
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS PIN
Datasheet Download
AFD51-12-10PX-6232.pdf
Availability of AFD51-12-10PX-6232
QUANTITY
AFD51-12-10PX-6232 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-12-10PX-6232
Internal Part NumberEIS-AFD51-12-10PX-6232
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Anodized Black Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-12-10PX-6232
Related LinksAFD51-12-, AFD51-12-10PX-6232 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-12-10PX-6232 Details Description
Related parts for AFD51-12-10PX-6232
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SDTV VIDEO AMP 3CH 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 28SOJ datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PIN datasheet.pdf
V.I CHIP PRM REGULATOR 48V 240W datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf