TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-16-26SY-6117-LC
AFD51-16-26SY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-16-26SY-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 26POS SKT
Datasheet Download
AFD51-16-26SY-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-16-26SY-6117-LC
QUANTITY
AFD51-16-26SY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-16-26SY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-16-26SY-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-16-26SY-6117-LC
AFD51-16-26SY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-16-26SY-6117-LC
RES SMD 56 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 35NS 84PGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 52POS BOX MNT SKT datasheet.pdf