Susumu PRG3216P-2201-B-T5
PRG3216P-2201-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2201-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2201-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2201-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-2201-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2201-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2201-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2201-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2201-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2201-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2201-B-T5
IC VIDEO DRVR TRI-CHN LPF 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
250 POSITIVE EX2 REC HSG 1P BL datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf