TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-22-41PY-6233
AFD51-22-41PY-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-22-41PY-6233
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
AFD51-22-41PY-6233.pdf
Availability of AFD51-22-41PY-6233
QUANTITY
AFD51-22-41PY-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-22-41PY-6233
Internal Part NumberEIS-AFD51-22-41PY-6233
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-22-41PY-6233
Related LinksAFD51-22-, AFD51-22-41PY-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-22-41PY-6233 Details Description
Related parts for AFD51-22-41PY-6233
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC COMP DUAL MICRPWR CMOS 8VSSOP datasheet.pdf
PRETERMINATED JUMPER ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 330MA 1.35 OHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
MINIFIT VERT HDR ASSY TPA WFLG 6 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 15W datasheet.pdf