TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-22-41SX-6140
AFD51-22-41SX-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-22-41SX-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
AFD51-22-41SX-6140.pdf
Availability of AFD51-22-41SX-6140
QUANTITY
AFD51-22-41SX-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-22-41SX-6140
Internal Part NumberEIS-AFD51-22-41SX-6140
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-22-41SX-6140
Related LinksAFD51-22-, AFD51-22-41SX-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-22-41SX-6140 Details Description
Related parts for AFD51-22-41SX-6140
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 412MA 980.7 MOHM datasheet.pdf
RES 8.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
KRIMPING DIE (ATP-AA-IGFG-I1) datasheet.pdf
RES 312 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf