TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-14-15PX-6139
AFD56-14-15PX-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-14-15PX-6139
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN
Datasheet Download
AFD56-14-15PX-6139.pdf
Availability of AFD56-14-15PX-6139
QUANTITY
AFD56-14-15PX-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-14-15PX-6139
Internal Part NumberEIS-AFD56-14-15PX-6139
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-14-15PX-6139
Related LinksAFD56-14-, AFD56-14-15PX-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-14-15PX-6139 Details Description
Related parts for AFD56-14-15PX-6139
MOSFET N-CH 75V 45.8A LFPAK datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TERMINAL INFEED ASSEMBLY datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 11A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.6MH 1.5A 1.27 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 8A 23 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS IN-LINE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf