TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-20-39PY-6140
AFD56-20-39PY-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-20-39PY-6140
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN
Datasheet Download
AFD56-20-39PY-6140.pdf
Availability of AFD56-20-39PY-6140
QUANTITY
AFD56-20-39PY-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-20-39PY-6140
Internal Part NumberEIS-AFD56-20-39PY-6140
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-20-39PY-6140
Related LinksAFD56-20-, AFD56-20-39PY-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-20-39PY-6140 Details Description
Related parts for AFD56-20-39PY-6140
DIODE ZENER 60V 5W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 28VC 6TSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 2225 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A 8PQFN datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf