TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-20-39SN-6140
AFD56-20-39SN-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-20-39SN-6140
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT
Datasheet Download
AFD56-20-39SN-6140.pdf
Availability of AFD56-20-39SN-6140
QUANTITY
AFD56-20-39SN-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-20-39SN-6140
Internal Part NumberEIS-AFD56-20-39SN-6140
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-20-39SN-6140
Related LinksAFD56-20-, AFD56-20-39SN-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-20-39SN-6140 Details Description
Related parts for AFD56-20-39SN-6140
FAN AXIAL 60X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SAMPLING 24SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 39POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED E10 BASE T3-1/4 RED 6V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915 datasheet.pdf