TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-18-32PX-6233
AFD57-18-32PX-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-18-32PX-6233
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN
Datasheet Download
AFD57-18-32PX-6233.pdf
Availability of AFD57-18-32PX-6233
QUANTITY
AFD57-18-32PX-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-18-32PX-6233
Internal Part NumberEIS-AFD57-18-32PX-6233
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-18-32PX-6233
Related LinksAFD57-18-, AFD57-18-32PX-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-18-32PX-6233 Details Description
Related parts for AFD57-18-32PX-6233
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
MAXI-CON DUST COVER datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
IC PWR MGMT 6CH W/4 LDO 32VQFN datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 2S FIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF/SCREW datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
HD-I EMPO130F210F BENCH & LM datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf