TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-16-26SY-6139
AFD58-16-26SY-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-16-26SY-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT
Datasheet Download
AFD58-16-26SY-6139.pdf
Availability of AFD58-16-26SY-6139
QUANTITY
AFD58-16-26SY-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-16-26SY-6139
Internal Part NumberEIS-AFD58-16-26SY-6139
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-16-26SY-6139
Related LinksAFD58-16-, AFD58-16-26SY-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-16-26SY-6139 Details Description
Related parts for AFD58-16-26SY-6139
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 200MW 1005 datasheet.pdf
34.9MM X 12.7MM 1=25/PK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf