TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-24-61PY-6141
AFD58-24-61PY-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-24-61PY-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
AFD58-24-61PY-6141.pdf
Availability of AFD58-24-61PY-6141
QUANTITY
AFD58-24-61PY-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-24-61PY-6141
Internal Part NumberEIS-AFD58-24-61PY-6141
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-24-61PY-6141
Related LinksAFD58-24-, AFD58-24-61PY-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-24-61PY-6141 Details Description
Related parts for AFD58-24-61PY-6141
SWITCH PUSHBUTTON 175MA 24V datasheet.pdf