Cornell Dubilier Electronics AFK687M35H32B-F
AFK687M35H32B-F picture photo
Mfg. Part Number
AFK687M35H32B-F
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD
Datasheet Download
AFK687M35H32B-F.pdf
Availability of AFK687M35H32B-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AFK687M35H32B-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AFK687M35H32B-F
Internal Part NumberEIS-AFK687M35H32B-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesAFK
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)60 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current825mA
Impedance60 mOhm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)0.531" (13.50mm)
Surface Mount Land Size0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFK687M35H32B-F
Related LinksAFK687M, AFK687M35H32B-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
AFK687M35H32B-F Details Description
Related parts for AFK687M35H32B-F
CONN HEADER .100 SINGL R/A 25POS datasheet.pdf
IC REG BCK 5V/5V/5.6V TRPL TO220 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 412 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
VHDM LITE 8R 10C SHIELD END BP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
381 TB RIS CLA 55D SOL datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf