Abracon Corporation AFS14A11-722.00-T3
AFS14A11-722.00-T3 picture photo
Mfg. Part Number
AFS14A11-722.00-T3
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
FILTER SAW 722.00 MHZ SMD
Datasheet Download
AFS14A11-722.00-T3.pdf
Availability of AFS14A11-722.00-T3
QUANTITY
AFS14A11-722.00-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFS14A11-722.00-T3
Internal Part NumberEIS-AFS14A11-722.00-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAFS14.pdfAFS14.stp
Standard Package3,000
Category Filters
FamilySAW Filters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency722MHz Center
Bandwidth11MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss2.1dB
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case5-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFS14A11-722.00-T3
Related LinksAFS14A11-, AFS14A11-722.00-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AFS14A11-722.00-T3 Details Description
Related parts for AFS14A11-722.00-T3
TRANS 2NPN 40V 0.2A SC88 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 24VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf