Eaton (formerly Cooper Bussmann) AGC-V-1/100
AGC-V-1/100 picture photo
Mfg. Part Number
AGC-V-1/100
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE GLASS 10MA 250VAC 3AB 3AG
Datasheet Download
AGC-V-1/100.pdf
Availability of AGC-V-1/100
QUANTITY
AGC-V-1/100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGC-V-1/100
Internal Part NumberEIS-AGC-V-1/100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGC-V-1/100
Related LinksAGC-V, AGC-V-1/100 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
AGC-V-1/100 Details Description
Related parts for AGC-V-1/100
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
MCP COVER datasheet.pdf
OB BTS 11D 6 ASY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf