Microsemi SoC AGL1000V2-FGG256
AGL1000V2-FGG256 picture photo
Mfg. Part Number
AGL1000V2-FGG256
Brief Description
IC FPGA 177 I/O 256FPBGA
Datasheet Download
AGL1000V2-FGG256.pdf
Availability of AGL1000V2-FGG256
QUANTITY
AGL1000V2-FGG256 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGL1000V2-FGG256
Internal Part NumberEIS-AGL1000V2-FGG256
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Total RAM Bits147456
Number of I/O177
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FPBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGL1000V2-FGG256
Related LinksAGL1000V, AGL1000V2-FGG256 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGL1000V2-FGG256 Details Description
Related parts for AGL1000V2-FGG256
LED RED CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 19.3MM datasheet.pdf
LED CBI 3MM GREEN GREEN DIFF datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MERCURY EXTERNAL TRIGGER CABLE datasheet.pdf
BOARDMOUNT HEADER .050" 12POS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6TDFN datasheet.pdf