Microsemi SoC AGL125V2-FG144T
AGL125V2-FG144T picture photo
Mfg. Part Number
AGL125V2-FG144T
Brief Description
IC FPGA 97 I/O 144FBGA
Datasheet Download
AGL125V2-FG144T.pdf
Availability of AGL125V2-FG144T
QUANTITY
AGL125V2-FG144T Order Process
Ship out your order
Specifications of AGL125V2-FG144T
Internal Part NumberEIS-AGL125V2-FG144T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesIGLOO
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells3072
Total RAM Bits36864
Number of I/O97
Number of Gates125000
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LBGA
Supplier Device Package144-FPBGA (13x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGL125V2-FG144T
Related LinksAGL125V, AGL125V2-FG144T Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGL125V2-FG144T Details Description
Related parts for AGL125V2-FG144T
SW BASIC SEALED SLDR TERM 125V datasheet.pdf
JUMPER-H1506TR/A3048A/H1506TR 5" datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 500V 1111 datasheet.pdf
TAPE REPOSITIONABLE DBL COATED datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 3V SOT363 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR O/D TRPL 8DSBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 4PR 8COL VERT datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf