TXC CORPORATION AH-32.768KDZC-T
AH-32.768KDZC-T picture photo
Mfg. Part Number
AH-32.768KDZC-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 70 kOhm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
AH-32.768KDZC-T.pdf
Availability of AH-32.768KDZC-T
QUANTITY
AH-32.768KDZC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AH-32.768KDZC-T
Internal Part NumberEIS-AH-32.768KDZC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAH
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.061" W (3.20mm x 1.50mm)
Height0.033" (0.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AH-32.768KDZC-T
Related LinksAH-32.7, AH-32.768KDZC-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AH-32.768KDZC-T Details Description
Related parts for AH-32.768KDZC-T
IC DAC 12BIT QUAD 4.096V 10MSOP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS .100" STR TIN datasheet.pdf
CABLE 5POS STR PLUG-OPEN END 10M datasheet.pdf