Diodes Incorporated AH3768Q-P-A
AH3768Q-P-A picture photo
Mfg. Part Number
AH3768Q-P-A
Manufacturer
Product Category
Magnetic Sensors - Hall Effect, Digital Switch, Linear, Compass (ICs)
Brief Description
IC HALL LATCH SWITCH SIP-3
Datasheet Download
AH3768Q-P-A.pdf
Availability of AH3768Q-P-A
QUANTITY
AH3768Q-P-A Order Process
Ship out your order
Specifications of AH3768Q-P-A
Internal Part NumberEIS-AH3768Q-P-A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Sensors, Transducers
FamilyMagnetic Sensors - Hall Effect, Digital Switch, Linear, Compass (ICs)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AH3768Q-P-A
Related LinksAH376, AH3768Q-P-A Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
AH3768Q-P-A Details Description
Related parts for AH3768Q-P-A
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM16T/MC16F/MDM16T datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 29POS 5A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf