Abracon Corporation AIAC-4125C-R307J-T
AIAC-4125C-R307J-T picture photo
Mfg. Part Number
AIAC-4125C-R307J-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 307NH 3A 22 MOHM SMD
Datasheet Download
AIAC-4125C-R307J-T.pdf
Availability of AIAC-4125C-R307J-T
QUANTITY
AIAC-4125C-R307J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AIAC-4125C-R307J-T
Internal Part NumberEIS-AIAC-4125C-R307J-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAISC-4125C.pdfAISC-4125C.stp
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAIAC-4125C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreAir
Inductance307nH
Tolerance±5%
Current Rating3A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)22 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.354" L x 0.173" W (9.00mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIAC-4125C-R307J-T
Related LinksAIAC-4125, AIAC-4125C-R307J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIAC-4125C-R307J-T Details Description
Related parts for AIAC-4125C-R307J-T
RES 68K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 2ROW 2POS PCB datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 6SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 16.8A 11 MOHM TH datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf