Amphenol Industrial AIB30-16-10SC-B30
AIB30-16-10SC-B30 picture photo
Mfg. Part Number
AIB30-16-10SC-B30
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 3C 3#12 SKT RECP WALL
Datasheet Download
AIB30-16-10SC-B30.pdf
Availability of AIB30-16-10SC-B30
QUANTITY
AIB30-16-10SC-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB30-16-10SC-B30
Internal Part NumberEIS-AIB30-16-10SC-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB30-16-10SC-B30
Related LinksAIB30-16, AIB30-16-10SC-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB30-16-10SC-B30 Details Description
Related parts for AIB30-16-10SC-B30
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V datasheet.pdf
CONN HEADR 28POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 920 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DSUB 15 F CFRIMP HD NM FO datasheet.pdf
ANT YAGI VHF ECO 146-150.5MHZ datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 300MA 30V datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/16"-6" BLACK datasheet.pdf
FERRITE CORE P 315NH N48 datasheet.pdf
ROUND SPACER 6BA BRASS 5/8" datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 630VDC datasheet.pdf