Amphenol Industrial AIB6FA18-10SC
AIB6FA18-10SC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FA18-10SC
Brief Description
GT 4C 4#12 SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6FA18-10SC.pdf
Availability of AIB6FA18-10SC
QUANTITY
AIB6FA18-10SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FA18-10SC
Internal Part NumberEIS-AIB6FA18-10SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FA18-10SC
Related LinksAIB6FA, AIB6FA18-10SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FA18-10SC Details Description
Related parts for AIB6FA18-10SC
VARISTOR 819V 40KA CHASSIS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 18POS VERT GOLD datasheet.pdf
20 CIR MTA156 EDGE CON F/T LF datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf