Amphenol Industrial AIB6FA20-33SS
AIB6FA20-33SS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FA20-33SS
Brief Description
GT 11C 11#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6FA20-33SS.pdf
Availability of AIB6FA20-33SS
QUANTITY
AIB6FA20-33SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FA20-33SS
Internal Part NumberEIS-AIB6FA20-33SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FA20-33SS
Related LinksAIB6FA, AIB6FA20-33SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FA20-33SS Details Description
Related parts for AIB6FA20-33SS
BIT SLOTTED 0.9MM X 6.5MM 1.97" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
BOX PLSTC BLACK 7.48"L X 4.33"W datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT W/AMP 18-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 1507 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Backlight TSOT-23-6 datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 3.5"L X 3.25"W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf