Amphenol Industrial AIB6FA22-19SS
AIB6FA22-19SS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6FA22-19SS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
GT 14C 14#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6FA22-19SS.pdf
Availability of AIB6FA22-19SS
QUANTITY
AIB6FA22-19SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6FA22-19SS
Internal Part NumberEIS-AIB6FA22-19SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6FA22-19SS
Related LinksAIB6FA, AIB6FA22-19SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6FA22-19SS Details Description
Related parts for AIB6FA22-19SS
BUMPER CYLIN 0.378" DIA CLR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP 36-SSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 48V datasheet.pdf
DIE SET FOR CRIMPFOX-RCI 6-1 datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 63V 10% 2917 datasheet.pdf
SS TIMR ON DLY, 120M, 24VAC/DC datasheet.pdf
IC AFE 16BIT 6CH 70MSPS datasheet.pdf
GT 3C 3#8 SKT PLUG datasheet.pdf
400 MSPS 14-Bit, 1.8V CMOS Direct Digital Synthesizer IC datasheet.pdf