Amphenol Industrial AIB6TA40-53PC
AIB6TA40-53PC picture photo
Mfg. Part Number
AIB6TA40-53PC
Brief Description
GT 60C 60#16 PIN PLUG RTANG
Datasheet Download
AIB6TA40-53PC.pdf
Availability of AIB6TA40-53PC
QUANTITY
AIB6TA40-53PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6TA40-53PC
Internal Part NumberEIS-AIB6TA40-53PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6TA40-53PC
Related LinksAIB6TA, AIB6TA40-53PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6TA40-53PC Details Description
Related parts for AIB6TA40-53PC
CONN EDGECARD 120PS DIP .05 3.3V datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 40POS 3MM SMT .5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC DRIVER QUAD 60V 300MA 28PLCC datasheet.pdf
IC MPU SPEAR 333MHZ 420BGA datasheet.pdf