Amphenol Industrial AIB6TC20-E/B
AIB6TC20-E/B picture photo
Mfg. Part Number
AIB6TC20-E/B
Brief Description
GT 20 RIGHT ANGLE ENDBELL
Datasheet Download
AIB6TC20-E/B.pdf
Availability of AIB6TC20-E/B
QUANTITY
AIB6TC20-E/B Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6TC20-E/B
Internal Part NumberEIS-AIB6TC20-E/B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6TC20-E/B
Related LinksAIB6TC, AIB6TC20-E/B Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6TC20-E/B Details Description
Related parts for AIB6TC20-E/B
OSC 3.3V PROG TTL TRI ST 50PPM datasheet.pdf
PHOTODIODE BLUE 62.91MM SQ BARE datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 2.71K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND CLEAR 25' datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
IC FPGA 574 I/O datasheet.pdf
FUSE RK-5 400 A 600 AC/DC datasheet.pdf