Amphenol Industrial AIB6US18-4SS
AIB6US18-4SS picture photo
Mfg. Part Number
AIB6US18-4SS
Brief Description
GT 4C 4#16 SKT PLUG UNI
Datasheet Download
AIB6US18-4SS.pdf
Availability of AIB6US18-4SS
QUANTITY
AIB6US18-4SS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6US18-4SS
Internal Part NumberEIS-AIB6US18-4SS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6US18-4SS
Related LinksAIB6US, AIB6US18-4SS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6US18-4SS Details Description
Related parts for AIB6US18-4SS
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.125A 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMB datasheet.pdf
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
IC TRANSMITTER 4CH 24QFN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM 292VC AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH MEM 8MB QSPI 8WSON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf