Amphenol Industrial AIB6UW14S-6SC-B30
AIB6UW14S-6SC-B30 picture photo
Mfg. Part Number
AIB6UW14S-6SC-B30
Brief Description
GT 6C 6#16S SKT PLUG
Datasheet Download
AIB6UW14S-6SC-B30.pdf
Availability of AIB6UW14S-6SC-B30
QUANTITY
AIB6UW14S-6SC-B30 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6UW14S-6SC-B30
Internal Part NumberEIS-AIB6UW14S-6SC-B30
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6UW14S-6SC-B30
Related LinksAIB6UW14, AIB6UW14S-6SC-B30 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6UW14S-6SC-B30 Details Description
Related parts for AIB6UW14S-6SC-B30
MOSFET N-CH 100V 34A D-PAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 26K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 400MA 1.36 OHM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf
SOLDERING IRON 40W WITH FINE TIP datasheet.pdf