Amphenol Industrial AIBC6CGMSS4-16-10PS
AIBC6CGMSS4-16-10PS picture photo
Mfg. Part Number
AIBC6CGMSS4-16-10PS
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ACB 3C 3#12 PIN PLUG
Datasheet Download
AIBC6CGMSS4-16-10PS.pdf
Availability of AIBC6CGMSS4-16-10PS
QUANTITY
AIBC6CGMSS4-16-10PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC6CGMSS4-16-10PS
Internal Part NumberEIS-AIBC6CGMSS4-16-10PS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC6CGMSS4-16-10PS
Related LinksAIBC6CGMS, AIBC6CGMSS4-16-10PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC6CGMSS4-16-10PS Details Description
Related parts for AIBC6CGMSS4-16-10PS
UNPRINTED MARKER CARDS datasheet.pdf
CABLE SMA-RA/SMA-RA 48" RG-58 datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 16K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN TERMINAL SCREW 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 4.53 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CB RELAY 1 FORM A 24V datasheet.pdf