Abracon Corporation AISC-0603HP-33NJ-T
AISC-0603HP-33NJ-T picture photo
Mfg. Part Number
AISC-0603HP-33NJ-T
Brief Description
FIXED IND 33NH 680MA 170 MOHM
Datasheet Download
AISC-0603HP-33NJ-T.pdf
Availability of AISC-0603HP-33NJ-T
QUANTITY
AISC-0603HP-33NJ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AISC-0603HP-33NJ-T
Internal Part NumberEIS-AISC-0603HP-33NJ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAISC-0603HP.pdfAISC-0603HP.stp
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAISC-0603HP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating680mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AISC-0603HP-33NJ-T
Related LinksAISC-0603, AISC-0603HP-33NJ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AISC-0603HP-33NJ-T Details Description
Related parts for AISC-0603HP-33NJ-T
CONN EDGECARD 4POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SC70-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IMPACT PWR 4PR RA HDR PF 4CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRGHT SKT datasheet.pdf