Amphenol Industrial AIT0-40-5SC
AIT0-40-5SC picture photo
Mfg. Part Number
AIT0-40-5SC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 5C 5#0 SKT RECP
Datasheet Download
AIT0-40-5SC.pdf
Availability of AIT0-40-5SC
QUANTITY
AIT0-40-5SC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT0-40-5SC
Internal Part NumberEIS-AIT0-40-5SC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT0-40-5SC
Related LinksAIT0-, AIT0-40-5SC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT0-40-5SC Details Description
Related parts for AIT0-40-5SC
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SCKTS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 90A TO252-3-313 datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 2GB 240RDIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP FILM 3600PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 8100UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf