Amphenol Industrial AIT2-16-10PS
AIT2-16-10PS picture photo
Mfg. Part Number
AIT2-16-10PS
Brief Description
ER 3C 3#12 PIN RECP
Datasheet Download
AIT2-16-10PS.pdf
Availability of AIT2-16-10PS
QUANTITY
AIT2-16-10PS Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT2-16-10PS
Internal Part NumberEIS-AIT2-16-10PS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT2-16-10PS
Related LinksAIT2-1, AIT2-16-10PS Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT2-16-10PS Details Description
Related parts for AIT2-16-10PS
CONN RING FLG 14-16AWG #10 SOLIS datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .083"D .172"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 2.048MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-60V datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 10% 2924 datasheet.pdf
PAC-CTLX-HE20-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH datasheet.pdf
TV 99C MIXED(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
100UF 20V 9.53X23.81 AXI datasheet.pdf