Amphenol Industrial AIT2-20-4SS-472
AIT2-20-4SS-472 picture photo
Mfg. Part Number
AIT2-20-4SS-472
Brief Description
ER 4C 4#12 SKT RECP
Datasheet Download
AIT2-20-4SS-472.pdf
Availability of AIT2-20-4SS-472
QUANTITY
AIT2-20-4SS-472 Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT2-20-4SS-472
Internal Part NumberEIS-AIT2-20-4SS-472
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT2-20-4SS-472
Related LinksAIT2-20, AIT2-20-4SS-472 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT2-20-4SS-472 Details Description
Related parts for AIT2-20-4SS-472
FUSE 500A 1250V 2BKN/80 AR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 25A 170VDC datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ/PROG 2.5A 16DSBGA datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf