Amphenol Industrial AIT6E24-11PC
AIT6E24-11PC picture photo
Mfg. Part Number
AIT6E24-11PC
Brief Description
ER 9C 6#12 3#8 PIN PLUG
Datasheet Download
AIT6E24-11PC.pdf
Availability of AIT6E24-11PC
QUANTITY
AIT6E24-11PC Order Process
Ship out your order
Specifications of AIT6E24-11PC
Internal Part NumberEIS-AIT6E24-11PC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIT6E24-11PC
Related LinksAIT6E2, AIT6E24-11PC Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIT6E24-11PC Details Description
Related parts for AIT6E24-11PC
IC POT DGTL 100K 128 TAPS 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.1PF 25V 0402 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 11POS PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUG 3.3V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf