ASSMANN WSW Components AK500-OE-5-2
AK500-OE-5-2 picture photo
Mfg. Part Number
AK500-OE-5-2
Brief Description
CORD SVT 18AWG 3COND SHLD 2M
Datasheet Download
AK500-OE-5-2.pdf
Availability of AK500-OE-5-2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AK500-OE-5-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AK500-OE-5-2
Internal Part NumberEIS-AK500-OE-5-2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Conductors3
Cord TypeSVT
Wire Gauge18 AWG
ShieldingShielded
Length6.56' (2.00m)
ColorBlack
Voltage Rating300V
Current Rating-
Operating Temperature75°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AK500-OE-5-2
Related LinksAK500-, AK500-OE-5-2 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AK500-OE-5-2 Details Description
Related parts for AK500-OE-5-2
OPTO SENSOR 5MM SLOTTYPE T-SHAPE datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 52MA 18 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 500MA 840 MOHM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf