Panasonic Industrial Automation Sales AKT4H2112002
AKT4H2112002 picture photo
Mfg. Part Number
AKT4H2112002
Brief Description
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V
Datasheet Download
AKT4H2112002.pdf
Availability of AKT4H2112002
QUANTITY
AKT4H2112002 Order Process
Ship out your order
Specifications of AKT4H2112002
Internal Part NumberEIS-AKT4H2112002
Input Range-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output TypeRelay (3)
Display TypeLED - Dual Color Characters
Display Characters - Height0.472" (12.00mm), 0.240" (6.00mm)
Voltage - Supply24VAC/DC
Panel Cutout DimensionsSquare - 45.00mm x 45.00mm
Ingress ProtectionIP66 (Face)
Operating Temperature0°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AKT4H2112002
Related LinksAKT4H2, AKT4H2112002 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
AKT4H2112002 Details Description
Related parts for AKT4H2112002
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 423V 8KA DISC 20MM datasheet.pdf
CABLE 10COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM R6 datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE SKT datasheet.pdf
38999 III PCB SKT 90 DEGREE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf